Strona główna / Oferta / Kuchnie włoskie

Meble kuchenne nowoczesne, włoskie


Dla projektantów wnętrz z pewnością stanowią jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń, czyli takie, które powinno łączyć w sobie wysoką funkcjonalność oraz piękno formy - bez kompromisów w żadnym z tych dwóch aspektów. Nasze nowoczesne kuchnie włoskie świetnie eksponują wprowadzane rozwiązania technologiczne, uwydatniają aspekt funkcjonalny, a jednocześnie wpisują się w najlepsze trendy wnętrzarskie. Z kolei pośród atutów jakie posiadają oferowane przez nas meble z kolekcji klasycznej, można wymienić umiejętne maskowanie nowoczesności i podkreślanie form na wskroś tradycyjnych i naturalnie eleganckich. Zapraszamy do naszego bydgoskiego salonu.

Gdyby Państwo mieli wskazać, które pomieszczenie jest sercem całego domu, jaka by padła odpowiedź? Oczywiście, że kuchnia – to powszechnie znany fakt. Jednak urządzenie tego miejsca w taki sposób, by łączyło wysoką funkcjonalność z pięknem formy - bez kompromisów w żadnym z tych dwóch aspektów – wcale nie jest łatwym zadaniem. Z pomocą przychodzą nasze kolekcje włoskich mebli kuchennych.

Przygotowane propozycje świetnie spełniają swoje zadanie – pozwalają przygotowywać pyszne dania, a jednocześnie wpisują się w najlepsze trendy wnętrzarskie. Sprzęty tworzone są na wymiar, według indywidualnych projektów, uwzględniających charakter danego miejsca oraz preferencje domowników. Prezentujemy dwie kolekcje: klasyczną oraz nowoczesną.

Nowoczesna kuchnia we włoskim stylu

Najnowsze trendy w wystroju wnętrz to minimalizm formy, przy jednoczesnym nacisku na jakość zastosowanych materiałów. Nowoczesne meble kuchenne prezentują stonowane kolory – biel, czerń, szarość, beż, podkreślające oszczędność geometrycznych kształtów. Przestrzeń wydaje się obszerna, wypełniona światłem, pełna umiaru, elegancka poprzez prostotę.

Królują tutaj blaty nawiązujące do włoskiej tradycji kamieniarskiej, a wszelkie cuda kulinarnej technologii są starannie zabudowane. To kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i żaden detal nie znalazł się tutaj przez przypadek. Utrafi w gusta miłośników trochę bardziej surowych klimatów, uważających, że mniej często znaczy więcej. Pokochają ją również eksperymentujący kucharze, którzy docenią łatwość utrzymania powierzchni w czystości.

Włoska klasyka w kuchennym wydaniu

Oferowane przez nas sprzęty z kolekcji klasycznej podkreślają formy na wskroś tradycyjne i nawiązujące do bogatego dziedzictwa południowej Europy. Panuje tutaj ciepła kolorystyka, nieco rustykalny klimat, a chwilami wręcz retro czy vintage. Meble kuchenne włoskie w tej odsłonie wprowadzają wesołe brązy, odcienie wiśni czy subtelnej zieleni lub morskiego błękitu.

Kształty są bogate, miękkie, zaokrąglone, ozdobne, co czyni wnętrza przytulnymi, pełnymi energii, a czasem nawet przepychu. Wiele drobiazgów zostało wyeksponowanych, zastawa stoi za witrynkami jak w dworku na wsi w ubiegłym stuleciu, na półkach znajdują się kubki i świeczniki, a akcesoria do gotowania wiszą nad kuchenką. Patrząc na te wnętrza niemal czuje się zapach tradycyjnych włoskich potraw, przygotowanych według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

A Wy, którą opcję wybierzecie?

Kuchnia klasyczna czy nowoczesna – oto jest pytanie. Każdy mebel ma swój niepowtarzalny urok, styl i wdzięk. Wybór zależy od indywidualnych upodobań, stylu życia oraz zmysłu estetycznego. Najważniejsze, żeby domownicy dobrze się czuli i z przyjemnością gromadzili się wokół rodzinnego stołu.

Po unikatowe meble włoskie zaprojektowane przez renomowanych designerów zapraszamy do bydgoskiego salonu Studio Forma. Oferujemy niebanalne rozwiązania, które z powodzeniem zagoszczą w domach jednorodzinnych, apartamentach, loftach i wiekowych kamienicach.